Почетна Тагови Чекор по чекор

Таг: Чекор по чекор

„Шпаркасе Банка“ ги додели првите кредити за стартапи

0
Шпаркасе Банка Македонија на денешната прес-конференција ги додели првите кредити за старт-ап компаниите што учествуваа во првиот циклус од програмата „Чекор по чекор“, наменета...

Стартува акцелераторската програма на Шпаркасе банка „Чекор по чекор“

0
Шпаркасе Банка е прва банка во Република Македонија што започна со финансирање на старт-ап бизниси во соработка со програмата ЕаСи на ЕУ. Преку програмата...