Почетна Тагови честички

Таг: честички

Научниците детектираа мистериозни честички внатре во Сонцето

0
Научниците открија дека за време на мистериозниот процес на Сонцето се формираат неутрини, елементарни честички, а тоа може да им помогне подобро да ги...

DHL ги направи првите возила во светот кои не испуштаат никаква...

0
Користењето електрични возила кои трошат обновлива енергија е мнгоу подобро за околината отколку фосилните горива, но возилата, генерално, емитуваат повеќе видови нечистотија освен стакленичките...