Почетна Тагови четиридневна работна недела

Таг: четиридневна работна недела

Компаниите сакаат среќни работници – се повеќе воведуваат продолжени викенди

0
Се поголем број компании во светот воведуваат четиридневна работна недела наместо досадната петдневна недела за да ги задржат квалитетните и способните работници, покажуваат податоците...