Почетна Тагови чет

Таг: чет

Messenger воведува видеореклами во четот

0
Facebook во својата апликација за четување Messenger тестира видеореклами, кои ќе се појавуваат автоматски. Стефанос Лукакос, кој е одговорен за маркетингот на Messenger, изјави...

YouTube воведе комуникациска алатка на веб верзијата

0
Видеосервисот YouTube на корисниците им овозможи допишување на веб верзијата. Кога ќе се логирате на вашата сметка на Google и ќе го отворите YouTube.com,...