Почетна Тагови Чиле

Таг: Чиле

И официјално нема место на Земјата каде што нема заразени со...

0
Корона вирусот го зафати и последното делче од Земјата кое го немаше корона вирусот - Антарктикот. Чилеанската војска објави дека во истражувачката станица Bernardo...

Чиле го менува начинот на кој луѓето ја гледаат храната за...

0
Чиле го менува начинот на кој луѓето ја гледаат и размислуваат за храната со цел да се бори против гојазноста кај населението. Во периодот...

Пет места во светот кои ќе ви платат за да се...

0
Тие меѓу вас што размислуваат за промена на географската ширина и должина, а немаат пари за фрлање, можат да размислуваат за преселување во Грција,...