Почетна Тагови чиста енергија

Таг: чиста енергија

Триесет отсто од производството на енергија во државава е од обновливи...

0
Триесет проценти од прозводството на електрична енергија во земјава се од обновливи извори, што е блиску до просекот земјите од ЕУ, рече денеска премиерот...

ЕУ и Бил Гејтс основаа инвестициски фонд за чиста енергија

0
Европската унија и американскиот милијардер Бил Гејтс стартуваа инвестициски фонд од 100 милиони евра за поддршка на развојот на технологија на полето на чистата...