Почетна Тагови човечко ткиво

Таг: човечко ткиво

Израелски научници го направија првото 3Д печатено срце во светот со...

0
Научници од Израел го претставија првото 3Д печатено срце во светот направено од човечко ткиво и крвни садови. Ова е огромно достигнување во медицината...