Почетна Тагови Ју Јанагисава

Таг: Ју Јанагисава

Јапонец направи стакло кое само се обновува ако се скрши

0
Јапонски научник случајно откри нов тип на стакло кое само може да се поправи едноставно така што скршените делови ќе се притиснат заедно, но...