Почетна Тагови 10 милиони долари

Таг: 10 милиони долари

Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со корона вирусот

0
Опра Винфри и помага на Амрика во борбата со пандемијата, чие жариште изгледа се пресели во САД. ТВ водителката најави дека ќе донира 10...

Ралф Лорен донира 10 милиони долари за борба против корона вирусот

0
Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата компанија донира 10 милиони долари за борба против корона вирусот, што е најголема донација од американските луксузни...