13 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови 108 мегапиксели

Таг: 108 мегапиксели

Xiaomi во својот најнов смартфон ќе стави камера од 108 мегапиксели

Компанијата Xiaomi планира на паазарот да пласира смартфон со камера од 108 мегапиксели. Xiaomi преку социјалната мрежа Weibo соопшти дека соработува со Samsung а развојот...

НАЈПОПУЛАРНИ