Почетна Тагови 13-та пензија

Таг: 13-та пензија

Полска воведува 13-та пензија

0
Полска ќе воведе годишен бонус за пензионерите и корисниците на инвалидски додатоци. Тоа го пишува во нацрт-законот кој го потпиша претседателот на Полска, Анџеј...