Почетна Тагови

Таг: 2Д

Global Game Jam викендов во Скопје, Охрид и Битола

0
Global Game Jam е најголемиот светски настан за креирање на игри кој се одржува еднаш годишно, истовремено на повеќе локации низ целиот свет во...