Почетна Тагови 200 МР

Таг: 200 МР

Xiaomi подготвува смартфон со камера со резолуција од дури 200 MP

0
Откако пред две години беше пробиена границата од 100 MP на камери за мобилни телефони, изгледа дека годинава можеме да го олекуваме првиот телефон...