Почетна Тагови 22 септември

Таг: 22 септември

Одбележан 22 Септември – Денот без автомобили

0
Во цела Европа, во рамки на Европската недела на мобилност (ЕНМ), се одбележува Денот без автомобили, 22 септември. Годинава, поради неповолната епидемиолошка ситуација предизвикана од...