-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови

Таг: 5Г

АЕК распиша меѓународен тендер за изработка научна студија за влијанието на...

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) распиша меѓународен тендер за избор на компанија која ќе изработи научна студија - „Влијанието на зрачењата од телекомуникациските уреди...

Македонски Телеком ја постави првата тест на 5G мрежа во центарот...

Измерена над 10 пати поголема брзина во споредба со 4G Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот...

Tехнологијата e исклучително важна за развој на медицината

Комуникациската технологија може да направи нешто големо, прекрасно и човечко - да го направи светот уште подобар! Некои велат дека технологијата е благослов; други пак...

НАЈПОПУЛАРНИ