Почетна Тагови 64 мегапиксели

Таг: 64 мегапиксели

Samsung ќе произведува телефони со камери од 64 мегапискели

0
Samsung најави производство на нов сензор за камери за мобилни уреди со доста поголема резолуција од оние кои моментално се достапни на пазарот. Најавениот ISOCELL...