Почетна Тагови ReThink креативен маратон

Таг: ReThink креативен маратон

Ова се наградените решенија од креативниот маратон „Smart cities: Rethinking how...

0
Овој викенд во Младинскиот Културен Центар се одржа Rethink креативниот маратон на тема „Smart cities: Rethinking how the city works and lives” организиран од...

Над 90 млади луѓе развиваат решенија за паметни градови на ReThink...

0
Овој викенд од 11 до 13 мај, Solveo го организира ReThink креативниот маратон на тема Rethinking how the city works and lives, кој има за...