12 C
Skopje
четврток, мај 28, 2020

Дневни Архиви: јануари 3, 2018

Шест грешки кои ги прават неуспешните луѓе во новата година

2018-ма веќе е тука. Сепак, доколку сакате да влезете во новата година со вистинската нога, мора да направите добра стратегија и да имате соодветен...

Amazon патентираше огледало кое ви овозможува виртуелно да пробувате облека

Сте пробале ли онлајн да купите фустан или костим за свадба или некој друг свечен момент додека се прашувате како ќе изгледа таа облека...

АЕК со нов систем ќе го мери квалитетот на Интернетот

Од Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) најавуваат дека напролет треба да стават во функција систем за мерење на параметрите на квалитетот на широкопојасен  пристап...

Три рецепти со ајвар што не се леб, ајвар и сирење

Да речеме дека се осеќаш особено храбро зимава. Тоа ќе се осмелиме. А што нема да се осмелиме да речеме е дека некогаш ќе ти...

Во Исланд од 1 јануари е нелегално жените да се плаќаат помалку од мажите

Од 1 јануари годинава, во Исланд стапи на сила закон според кој веќе е нелегално за работодавците да ги плаќаат жените помалку од мажите,...

Македонија ниско рангирана според индексот на среќа, најдобра за водење бизнис во регионот

Македонија според индексот на среќа е најлошо рангирана земја во регионот, но најдобра според условите за водење бизнис и економските слободи. Во однос на...

 Идеите на граѓаните преку СкопјеЛаб стануваат иновации за подобар урбан живот

Скопјани треба да се охрабрат и своите предлози за подобрување на животот во градот да ги испраќаат до Центарот за иновации, апелира Софија Богева,...

НАЈПОПУЛАРНИ