12.9 C
Skopje
недела, октомври 20, 2019

Дневни Архиви: јануари 9, 2018

Од февруари ќе функционира кластер и регистар на производителите на органска храна

Од февруари 2018 година во функција треба да биде ставен регистарот на оператори со органски производи. Овој регистар ќе овозможи точно да се знае...

Tesla Semis веќе достапни и на европскиот пазар

Tesla веќе доби голем број на нарачки за електричниот камион Tesla Semi на американскиот пазар, и тоа од компании како PepsiCo и Walmart. Но...

НАЈПОПУЛАРНИ