-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Дневни Архиви: јануари 9, 2018

15 дигитални алатки и апликации за да ја почнете 2018 година на вистински начин...

Од симнување вишок килограми до штедење пари, многумина решија да сменат некои работи во новата година. Но, доколку сте некој кој има проблем со...

Блумберг го прогласи Џеф Безос за најбогат човек во историјата!

Богатството на основачот на интернет-страницата „Амазон“, Џеф Безос премина 100 милијарди долари, објави „Блумберг“. Според најновата листа, Безос е најбогат човек на светот со 105,1...
video

ВИДЕО: Холандскиот авиопревозник KLM постави седишта кои преведуваат јазици во реално време

Авионите се едни од најпрометните места во светот, но поради постојаното брзање, како и јазичните бариери луѓето многу ретко комуницираат едни со други додека...

Со Vip Roam Surf безгрижно користење мобилен интернет и во  странство

Во периодот на празнување, зимскиот училишен распуст и зимски одмори, Вип уште еднаш ги потсетува своите корисници кои патуваат во странство за роаминг...
video

Дубаи гради масивен облакодер кој во себе ќе содржи цел град

Облакодерот Dubai Creek Tower ќе биде висок 928 метри и во неговата основа ќе содржи цел град - во него ќе може да живеат...

Wizzair најави линија Виена – Охрид од ноември

Нискобуџетната авиокомпанија Wizzair ќе лансира летови од Виена до Тузла, Охрид и Ниш подоцна годинава. Како што известува порталот Ex-Yu Aviation News, авиопревозникот ќе...

Илон Маск ќе гради уште една џиновска батерија во Австралија

Само еден месец откако Tesla ја заврши џиновската батерија во Јужна Австралија почнува нов проект во друга австралиска држава. Државата Викторија побара од компанијата...

Нови поскапувања на горивата од полноќ

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за 1 денар по литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и на екстралесното масло за домаќинство се зголемува за...

LG ја претстави кујната од иднината

Откако претстави паметен ормар кој се грижи за нашата облека, LG се позанимава со уште една просторија во нашите домови која е неизоставен дел...

Корисниците на Galaxy Note 8 повторно имаат проблеми со батеријата

Компанијата Samsung изјави дека постојат одредени проблеми со батеријата на мобилниот телефон Galaxy Note 8. Daily Mail пишува дека корисниците на телефонот се пожалиле дека не...

НАЈПОПУЛАРНИ