-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: април 6, 2018

video

Обвивката Edipeel ги одржува овошјето и зеленчукот свежи четири пати подолго

За да ги зачуваме свежи овошјето и зеленчукот ги ставаме во фрижидер. Но, што кога би имало алтернатива за тоа? Тоа прашање ја инспирирало...

Компанијата за обувки Borovo ја претстави новата кожена колекција Startas

Линијата патики Startas од компанијата Borovо, со седиште во Вуковар, Хрватска, настана во 1976 година и изворно се дизајнирани за играње пинг понг. Патиките...

Adidas лансираше облека за јога направена од рециклирана пластика

Adidas одлучно работи на намалување на загадувањето со пластика. Компанијата склучи партнерство со организацијата Parley for the Oceans и заедно ќе креираат производи од...

Видео: Facebook ќе овозможи да видите кои пријатели споделуваат лажни вести

Facebook оваа недела ќе го надогради својот систем во насока на борбата против лажните вести. Иако на прв поглед се чини дека надоградбата ќе...

Рециклирањето на батерии ќе биде бизнис вреден милијарда долари

Најголемиот дел од искористените батерии завршуваат во отпад или остануваат неискористени во стари уреди. Проблемот ќе биде уште поизразен кога користењето на електричните автомобили...

Сакате да пиете свежo еспресо додека возите? Handpresso ќе ви приготви едно за 2...

Handpresso е гаџет кој сите љубители на кафето ќе посакаат да го имаат во својот автомобил. Овој гаџет ви овозможува да направите свежо еспресо за...

Девет бесплатни апликации кои веднаш ќе ви го олеснат секојдневието

Денес веќе ретко кој не користи мобилни апликации. Истражувањата покажале дека Американците просечно трошат по три часа дневно користејќи мобилни апликации. Кога веќе поминувате...

Србија ќе добие 5G мрежа до 2020 година

Компанијата Telekom во Белград ги претстави можностите на мобилните мрежи од петтата генерација (5G), пренесува N1 info. Министерот за трговија, туризам и телекомуникации на...

НАЈПОПУЛАРНИ