-0.5 C
Skopje
вторник, февруари 25, 2020

Дневни Архиви: април 21, 2018

Новиот робот за рециклирање на Apple може да расклопи 200 iPhone за само еден...

Токму навреме за Денот на планетата Земја, Apple претстави нов робот за рециклирање, кој може да расклопи 200 телефони iPhone за само еден час....

Корисниците на Facebook отсега ќе мора да прифаќаат таргетирани реклами и огласи

Facebook соопшти дека од корисниците ќе бара да прифаќаат таргетирани реклами и огласи како услов за користење на услугите кои ги нуди компанијата. Станува...

Auto Fireman е првиот апарат за гаснење пожар во автомобил

Ризикот од појава на оган во модерните автомобили е многу мал, но иако е мала веројатноста да се појави, опасноста е повеќекратна. Има три...

Шест начини за мотивација на продажбата во вашиот тим

Секојдневно, луѓето од вашиот тим за продажба се соочуваат со ситуации кои не зависат само од вас како лидер или од компанијата, туку и...

Каква е разликата во платите меѓу мажите и жените во Европа?

На светско ниво разликата во платите на мажите и жените битно се разликуваат, особено кога ќе ги погледнеме Јужна Кореја и Јапонија, каде што...

Скопје го доби првиот 3Д пешачки премин како мерка против брзото возење

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ почнува пилот - проект за исцртување на 3Д пешачки премини на скопските улици, јавува ТВ21. За почеток, меркава ќе...

Премиерот Заев и директорот на ФИТР Деспотовски на средба со македонските ученици-иноватори кои ќе...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски, се сретнаа со...

Мисијата на „Беорг“ е децата да се хранат со здрава и органска храна

  „Беорг“ постои од 2015 година, а целта на малиот тим посветени ентузијасти и вљубеници во природното, здравото и органското, е да ја донесат органската...

НАЈПОПУЛАРНИ