7 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: мај 20, 2018

„Даути комерц“ отвори дистрибутивен центар во Црна Гора

Компанијата „Даути комерц" вчера отвори нов дистрибутивен центар во Подгорица, Црна Гора, инвестиција вредна вредна 3,5 милиони евра Со новата инвестиција, „Даути комерц" по 14...

YouTube воведува инкогнито начин на работа

YouTube во моментот го тестира инкогнито начинот на работа за својата Android апликација. Ова не е првата компанија која знае дека понекогаш едноставно сакаме...

#ИновативностЧита: Старбакс искуство, пет принципи за претворање на обичното во извонредно

Постои ли некој кој не слушнал за Старбакс? Како еден од најуспешните, а можеби и најуспешниот ланец на кафулиња, постојат многу лекции кои можеме...

ВИДЕО: Од концертна сала до рамен под за неколку минути

Gala Systems е најголемиот производител на опрема за под бина во светот и е лидер во креирањето места кои се доволно флексибилни за во...

ВИДЕО: Со оваа перница ќе можете да дремнете каде сакате

Јапонците сакаат да дремнат било да е тоа во воз или на клупа во парк. Секогаш може да се забележи некој бизнисмен кој едвај...

На која возраст треба да биде еден просечен претприемач кога го основа својот прв...

Постојат многу теории за тоа колку треба да си стар, за да основаш стартап. Некои луѓе сметаат дека колку порано, толку подобро, бидејќи кога...

Станете дел од најголемиот натпревар за стартапи во Централна и Источна Европа – CEE...

CEE Startup Challenge е првиот регионален онлајн натпревар за стартапи од Централна и Источна Европа (ЦИЕ). Vestbee, онлајн платформата за поврзување на глобални бизниси,...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Колекција на машки маици од домашен бренд

Новата колекција на маици наменета за мажи, прикажана на урбан едиторијал низ скопските улици. Пред извесно време беше лансирана новата колекција на машки маици од...

Американски научници направија имплант за закрепнување од мозочен удар

Научници од медицинскиот центар на Универзитетот Охајо спроведуваат клиничко истражување со VNS стимулација, односно стимулација на нервот луталник (vagus nerve) кај доброволци кои преживеале...

Првата пловечка нација во светот ќе биде готова до 2022 година

Првата независна пловечка нација во светот, Floating Island Project, која ќе се наоѓа во Тихиот Океан и ќе биде готова до 2022 година, ќе има...

НАЈПОПУЛАРНИ