-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020
Почетна 2018 јуни

Месечни Архиви: јуни 2018

Ламби на другарството – се палат секогаш кога ги допре другарот

Одржувањето врски на далечина не е лесно без разлика дали станува збор за љубовна, пријателска или семејна врска. Се додека не стане реалност телепортирањето,...

Instagram ќе овозможи да ставите музика на вашето Story

Instagram не запира со новите опции на својата апликација. Во четвртокот најавија дека со најновата верзија на апликацијата, корисниците ќе може да прикачуваат и...

Бесплатни хамбургери за жените возачи во Саудиска Арабија

Сега кога е легално жените да возат во Саудиска Арабија, автомобилските брендови како Audi, Nissan и Ford креираа кампањи за да го поддржат тоа....

Белград ќе добие метро во 2020 година

Српскиот главен град наскоро добива метро. Со планот за изградба се предвидени две метро линии и четири линии надземен воз кои ќе бидат интегрирани...

Илон Маск на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати робот со вештачка интелигенција

Американската вселенска компанија SpaceX денеска во вселената ја лансираше својата ракета Falcon 9, на која на астронаутите од Меѓународната вселенска станица им испрати храна,...

Погледнете каков е погледот од највисокиот мост во светот

Мостот Бајпенџианг над реката Бајпенџианг во Јужна Кина е највисокиот мост во светот. Средишниот дел на мостот се наоѓа 565 метри над реката Бајпенџианг,...

Браната на надувување DamEasy го штити вашиот дом од поплави

Ова лето повеќе наликува на есен по количеството дождови кои наврнаа и на многу места предизвикаа излевање на реки, потоци и поплави. Во вакви...

Најголемиот македонски онлајн огласник Пазар3 се прошири во Србија, Косово, Албанија и Црна Гора!...

Онлајн платформата Пазар3 е најголемата продавница во земјава каде за секој купувач се наоѓа огромен избор на најразлични производи и услуги. Со над 300.000...

Полска иноваторка направи амбалажа од комбуха која може да се јаде

Роза Јануш, студент по дизајн од Полска ја креираше Scoby - еколошка алтернатива за пластичната амбалажа која се одгледува на ист начин како што...

Вештачката интелигенција на Google ќе им помага на докторите

Kога ќе појдеме на доктор, освен преглед на пациентите докторите мора да потрошат доста време и на пополнување на документација. Google сака да им...

НАЈПОПУЛАРНИ