10 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Дневни Архиви: јули 1, 2018

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од Дејл Карнеги

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

Ова лето стекнете три навики кои ќе ви помогнат во градењето кариера

Поседувањето повеќе вештини е одлично, а може и веднаш да се исплати затоа што никогаш не може да знаете со кого ќе се поврзете...

ВИДЕО: Grillbots се роботи кои ќе ја исчистат вашата скара

Нема кој не сака да ги викне пријателите на скара, било да е тоа во двор, додека сме на одмор или на пикник. И...

Футролa за телефон се отвора како воздушно перниче и го штити телефонот од кршење

Многумина ги фаќа паника кога телефонот им паѓа на земја од страв да не се скрши екранот. Затоа Филип Френцел, 25-годишен студент на Универзитетот...

Магазинот Тајм ја објави листата на највлијателни личности на интернет

Американскиот магазин Тајм трета година по ред ја објавува листата на највлијателните личности на интернет. Листата е изготвена врз основа на влијанието што овие...

НАЈПОПУЛАРНИ