-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: јули 8, 2018

Креветот Parisot Space Up Bed има скриен цел плакар во него

Едно нешто што на сите ни треба се повеќе во овој модерен свет е повеќе простор. Простор за она што го поседуваме. Како што...

Го изгубивте мобилниот телефон? Вака најлесно ќе го најдете

Ако користите паметен телефон, па дури и таблет со iOS, Android или Windows систем, голема е веројатноста да има вграден софтвер за следење. Вообичаено,...

#ИновативностЧита: Стартап од 100 долари од Крис Гилибоу

Инспиративната книга полна со неверојатни приказни и хумористични секојдневни ситуации, Стартап од 100 долари на Крис Гилибоу e денешниот избор на #ИновативностЧита која ќе ве замисли и ќе...

Кои се најчестите причини за опаѓање на косата кај жените?

Неоспорно е дека кога станува збор за опаѓање на косата, мажите почесто се соочуваат со овој проблем. Сепак, оваа состојба е присутна и кај...

Модерен Bike Computer, за одлични велосипедски резултати

Единствениот начин за подобрување на вашиот велосипедски перформанс е да ги следите вашите лични резултати. Со Bike Computer апликацијата, можете да ги одберете метриките...

Словенците предложуваат закони до Владата преку апликација

Словенечката влада која моментално е во заминување, во текот на својот четиригодишен мандат преку посебна апликација добила околу 2 600 предлози за закони поднесени...

НАЈПОПУЛАРНИ