-1.8 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: јули 9, 2018

Пет работи кои паметните луѓе нема да ги кажат на работа

Постојат некои работи кои едноставно не е мудро да се изговорат на работното место. Тоа се зборови кои имаат посебна моќ - можат да...

Макпрогрес на еден од најважните саеми во САД, Summer Fancy Food Show, New York...

Макпрогрес се претстави на најважниот саем од прехранбената индустрија во САД, Summer Fancy Food Show во Њујорк, што се одржа од 30 јуни до...

Новиот автомобил Audi E-Tron има паметни странични ретровизори

Електричниот автомобил E-Tron SUV на Audi летово ќе биде лансиран во Америка, а при крајот на годината и во Европа. Се уште е во фаза...

Samsung ја отвори најголемата фабрика за телефони во светот во Индија

Samsung Electronics денес ја пушти во употреба, како што тврдат, најголемата фабрика за производство на телефони во светот. Фабриката е изградена во Индија, а...

Нови цени на горива

Малопродажната цена на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за денар, а на дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката,...

Најсовремена опрема за производство на технички снег се поставува во Маврово

Најсовремена опрема за производство на технички, еколошки снег ќе биде поставена на патеката „Едносед“ во ски-центарот Маврово Опремата во вредност од околу 700 илјади евра...

BEEcosystem ви овозможува да чувате пчели дома

BEEcosystem е кошница за пчели која може да се стави каде било. Едноставно треба да се постави во близина на прозорец доколку е внатре во...

Започна Самитот ЕУ-Западен Балкан во Лондон

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и владина делегација денеска и утре учествуваат на Самитот ЕУ-Западен Балкан (Берлински процес) во Лондон Централните настани...

Грицки кои можете да ги конзумирате без грижа на совест

Иако можеби веќе сте се потрудиле околу здравиот и нутиритвен појадок и ручек, веќе е 17 часот и вие размислувате на некаква лесна ужинка....

ФинХакатон: Ова се тимовите кои ќе изработат видео-игра и веб апликација за подобро разбирање...

Два тима победија на #ФинХакатон. Тимот составен од Стефан Митевски, Ивана Ѓорѓиевска Стојановски и Георги Михаилов имаа најдобра видео и мултимедијална игра. Најдобра веб апликација...

НАЈПОПУЛАРНИ