7 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: август 9, 2018

ВИДЕО: Паметен куфер кој генерира струја

Благодарение на куферот EBolt сега можеме во секој момент да имаме бесплатна чиста енергија кога патуваме. Вградените револуционерни тркала KineTech Wheels со секое движење...

Ford произвeде 10 милиони Mustang возила

 Автомобилската компанија Ford го произведе 10 милионитото Mustang возило, најпродаваниот спортски автомобил во Америка во последните 50 години и најдобро продаван автомобил во светот...

Годинава поголем интерес за летување во Турција

Во екот на туристичката сезона продажбата на аранжманите што ги нудат туристичките агенции е слична како и минатата година, а во некои агенции продадени...

Научници открија 44 нови егзопланети слични на Земјата

Научници открија 44 планети надвор од нашиот Сончев систем со помош на вселенскиот телескоп Kepler. Вообичаено, со ваквите истражувања се откриваат само десетина планети....

Tip of the Week – Вредноста на логото

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Хрватскиот стартап Tolar прибра 8 милиони долари инвестиции во криптовалути

  Откако во септември минатата година заврши ICO (initial coin offering), која е  форма на crowdfunding финансирање, хрватската стартап компанија Tolar се очекува дека ќе...

Ова се најздравите градови во светот

Грижата за здравјето е полесна во градот каде што живеете ако има зрави социјални навики, што значи дека нема многу ресторани за брза храна,...

Агенција за храна: Во Македонија е увезен генетски модифициран ориз!

   Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) открила дека во Македонија се увезени два генетски модифицирани производа, ориз и соини шницли и трошки без да...

НАЈПОПУЛАРНИ