12 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: август 19, 2018

Илон Маск најави Teslа електричен автомобил за 25.000 долари

Илон Маск најави поевтин модел од 35.000 долари колку што сега чини седанот Модел 3, најевтин во гамата на Tesla. Новиот модел ќе биде достапен...

Фондот за иновации објави тендер за правни услуги

Фондот за иновации на Електронскиот систем за јавни набавки објави тендер за набавка на правни услуги за период од една година (2018/2019) со проценета...

Пет начини како повеќе да им се допаднете на колегите

Нови сте во канцеларија и се трудите да ја стекнете наклоноста на колегите? Или работите во иста компанија со години, но уште не сте...

Хрватскиот паметен телефон NOA втор пат е прогласен за best buy во светски рамки

Хрватскиот паметен телефон NOA втор пат е прогласен за best buy мобилен телефон за моделот NOA Element N10 Наградата ја доделува светската организација EISA кoja...

Кои се телевизиските куќи од регионот кои остваруваат најголеми приходи?

Специјализираниот портал за медиуми на подрачјето на Југоисточна Европа, Media Daily, направи анализа на приходите на 20-те најголеми комерцијални телевизиски куќи во регионот за 2017 година,...

НАЈПОПУЛАРНИ