13 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020

Дневни Архиви: август 22, 2018

Баланс+ крем јогурти, ново од Бимилк

Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега на своите приврзаници им...

Распишан конкурс за избор на најдобар хотел, ресторан, туристичка агенција

Министерството за економија стартуваше со годинешниот конкурс за признание за придонес во туризмот, кој ќе ги диференцира најуспешните во категориите хотел (поткатегории: спа, планински,...

Студија: Отпадот од храна ќе се зголеми за 30% ако не се преземе акција

Нова анализа од „Бостон Консалтинг груп“ покажа дека глобалниот отпад од храна ќе се зголеми за повеќе од 30% до 2030 година ако не...

Новиот Ford Ranger Raptor доаѓа во Европа

Автомобилската компанија Ford потврди дека новиот Ranger Raptor доаѓа во Европа. Ова е најголема и најсилна верзија на најдобро продаваниот пикап на стариот континент,...

ФЕИТ прв факултет што ќе произведува чиста енергија од фотоволтаици

Со донација од ОКТА, со средства обезбедени преку ИПА проект и со сопствени средства, на факултетот се инсталирани две фотоволтаични централи На Факултетот за електротехника...

НАЈПОПУЛАРНИ