0 C
Skopje
среда, април 1, 2020
Почетна 2018 ноември

Месечни Архиви: ноември 2018

ВИДЕО: Со ова вибрирачко перниче вашето бебе ќе престане да плаче за неколку секунди

Ова перниче ги смирува расплаканите бебиња. Перничето BaboCush нежно ги нишка и ги заспива бебињата. Но, не само тоа - им помага да не ги...

Медицинскиот канабис легализиран и во Јужна Кореја

Медицинскиот канабис дојде и во јужна Кореја, која стана првата земја од Источна Азија која го легализирала. Ова е уште еден битен чекор во...

Нов Форум на добри компании, за „апдејт“ на стариот економски систем!

Улогата што бизнисите, институциите и социјалните претпријатија можат да ја имаат во трансформацијата на стариот економски систем е тема во фокус на новиот, трет...

Објавен ИПАРД 2 повик за преработка и маркетинг на земјоделски производи

Објавен е новиот јавен повик за мерката „Инвестиции во материјални средства за преработка и маркетинг на земјоделски и рибни производи“, од европската ИПАРД 2...

ŠKODA повторно ја одбрани WRC 2 титулата

На годишната прес конференција на ŠKODA Motorsport во Прага се прослави освојувањето на WRC 2 шампионатот за возачи, како и за совозачи трет пат...

Виена станува дигитална престолнина на Европа

Мајкл Лудвиг, градоначалник на Виена и Питер Банке, градски пратеник за економија и дигитализација, на Техничкиот универзитет во Виена ги претставија плановите за наредниот...

Еве како се накитени за новата година најголемите светски метрополи

Новогодишните украи и декорации во градовите не мора да бидат ни претерани ни кичести. Убавината е во окото на тој што гледа, но ускладеноста...

Заев: Поврат на ДДВ за граѓани од 2020 година!

Повратот на ДДВ за граѓани ќе профункционира во целост дури од 2020-та година, најави премиерот Зоран Заев. Се уште нема законска основа истото да...

Охридски „Костал“ ќе инвестира 20 милиони евра во нови производни линии

Германската компанија за автомобилски компоненти „Костал“ во својот производствен капацитет во Охрид планира во наредната календарска година да вложи дополнителни 18 до 20 милиони...

Мате Римац на јавноста и откри приказна за компанијата која не ја чул никој...

На гостувањето на конференцијата ICT Gold Awards BIG3, младиот иноватор Мате Римац зборуваше за подемите и падовите во бизнисот во текот на работата на...

НАЈПОПУЛАРНИ