7.6 C
Skopje
сабота, февруари 22, 2020

Дневни Архиви: ноември 18, 2018

Во Ново Лисиче се отвори новиот трговски центар Лиса

Во населбата Ново Лисиче, општина Аеродром официјално започна со работа новиот трговски центар Лиса на површина од 4200м2. Лиса центарот претставува модерен концепт кој ги...

Пет навики на Илон Маск на кои ја должи својата продуктивност

Илон Маск, извршен директор на Teslа и SpaceX, како и директор на SolarCity многу продуктивно ги поминува своето време со помош на овие пет...

НАСА планира да испрати луѓе на Марс за 25 години

Смртоносна радијација од вселената, можно губење на видот, атрофија на коските. Тоа се само дел од предизвиците кои мора да ги надминат научниците пред...

Во Македонија следната година над 100 милиони евра приватни инвестиции во енергетски проекти

Над 100 милиони евра проекти во енергетиката  од приватни  инвестиции е очекуваниот импакт врз економијата следната година. Владата најавува дека на почетокот на 2019....

ВИДЕО: Торонто доби зграда во која секој стан има свое дрво

Торонто почна да комбинира згради и зеленило. Новата висококатница која се гради во Торонто, Penda,  има дрво на секој балкон. Оваа вертикална шума е...

НАЈПОПУЛАРНИ