-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 15, 2018

Седум совети како безбедно да купувате на Интернет

Сите што купуваат подароци во последен час често купуваат на Интернет. Со толку различни интернет-трговци и сервиси, не е изненадување дека покрај легалните и...

Американската војска тестира систем со кој хеликоптерите Black Hawk ќе летаат автономно

Наскоро управувањето со хеликоптерите Black Hawk ќе биде едноставно како користење таблет. Американската војска ги опремува своите јеликоптери Sikorsky S-76B со нов софтвер за...

Откажете се од паметниот телефон на една година и освојте 100.000 долари

Бројни истражувања досега покажаа дека сме станале премногу зависни од паметните телефони и дека голем број луѓе не можат на издржат ни еден ден...

НАСА ја направи најблиската фотографија од Сонцето

НАСА ја направи најблиската фотографија од Сонцето досега во обид да разбере како функционира ѕвездата. Сондата Parker Solar Probe се наоѓаше на околу 27,1...

Македонските земјоделци добија свој “Фејсбук“ – ruralmarket.net!

Социјалната мрежа - ruralmarket.net ја креираше Здружението за рурален развој ЛАГ Беласица Огражден Босилово со цел да прерасне во место каде ќе се спојат...

Најуспешна компанија за 2017 година според СКСЗМ е НЕПТУН

Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија денеска ги објави ТОП 100 најуспешните албански компании во Македонија. Овој настан е реализиран по осми пат и го...

НАЈПОПУЛАРНИ