-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 16, 2018

Луксембург и Германија со највисок, а Хрватска и Бугарија со најнизок животен стандард во...

Жителите на Луксембург и Германија имаат највисок животен стандард во ЕУ, додека на дното се Унгарија, Хрватска и Бугарија, покажува истажување на Евростат. Највисоко ниво...

Сашко Поповски: ruralmarket.net го креиравме како прво онлајн македонско „зелено пазарче!

Социјалната мрежа - ruralmarket.net ја креираше Здружението за рурален развој ЛАГ Беласица Огражден Босилово со цел да прерасне во место каде ќе се спојат...

Ова се најлошите лозинки за 2018 година

Кога замислуваме како некој хакер ги пробива нашите лозинки, најчесто замислуваме некој компјутерски гениј кој стои пред неколку монитори и се обидува стотици пати....

Ова е првиот персонален летачки автомобил

Ова е футуристички целосно електричен автомобил кој може да полетува и да слетува вертикално како хеликоптер со фиксни крила. Персоналниот летачки автомобил Blackfly на...

Унгарија воведува 400 часа прекувремена работа во годината, работниците на протест

Унгарскиот парламент усвои нов закон за работни односи, коj опозицијата и синдикатите гo опишаа како „робовски”. Со новите измени, компаниите можат да бараат до 400...

Богата програма во населбата „Винтерленд“ на плоштадот „Македонија“

Од вчера (15 декември) до 31 декември ќе трае новогодишната програма во населбата „Винтерленд“ на плоштадот „Македонија“. Годинешната прослава започна со детската програма „Волкот низ...

Во Зимбабве поради стари сијалици се оди во затвор

Во Зимбабве неделава беше дополнет законот со кој се забранува купување и продавање на стари, класични сијалици со влакно и сега поседувањето такви сијалици...

НАЈПОПУЛАРНИ