-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 27, 2018

Во декември биле казнети четири индустриски загадувачи во Скопје

Во декември овластените инспектори за животна средина на Град Скопје, извршиле вонредни контролни мерења на 4 инсталации што подлежат на Б–Интегрирана дозвола, како и...

Уште една волонтерска акција на вработените од Пивара Скопје во СОС Детско Село

Во екот на новогодишната магија за споделување радост и среќа со најмилите, жените вработени во Пивара Скопје повторно го посетија СОС Детско Село Македонија....

Недела на новогодишни донации на ЕВН Македонија

Последната недела од годината, традиционално, ЕВН обезбеди новогодишни донации во пакети со прехранбени производи и новогодишни пакетчиња за најмладите од социјално загрозени семејства. Пакети со...

5G ќе овозможи далечинско управување со автомобилите

За мислете дека играте некоја игра како Fortnite Battle Royale на слушалки за виртуелна реалност во реално време, без доцнење и сето тоа преку...

На овие места не треба да користите кредитни картички

Кредитните и дебитните картички одамна ја заменија готовината, која и понатаму е најбезбедниот начин на плаќање. Без оглед на заштитните системи, се повеќе доаѓа...

Ова се топ 25 најскапи хотелски соби во светот (1 дел)

25. The Penthouse, Four Seasons George V - Париз Цена: 17.700 евра Апартманот The Penthouse во хотелот Four Seasons George V во Париз е дизајниран да...

ВИДЕО: Keurig направи машина-робот која прави коктели

Ова е Keurig за правење коктели. Оваа машина Drinkworks е вистински мајстор за правење алкохолни пијалаци. Се што треба да направите за да добиете...

Почнува кампања за подигнување на свеста кај младите за безбедност во сообраќајот

Почнува кампањата против говор на омраза и подигнување на свеста кај младите за безбедност во сообраќајот Кампања „Против говор на омраза и подигање на свеста...

Стартува кампања за користење на ИПАРД

Близу 12 милиони евра од ИПАРД 2 програмата им стојат на располагање на земјоделците од новата мерка наменета за модернизација на земјоделските стопанства. Повикот...

ВИДЕО: Bugatti ги тестира првите 3Д печатени кочници

На почетокот на годинава компанијата Bugatti објави дека почнува со развој на првите 3Д печатени кочници. Пред крајот на годината најголем дел од работата...

НАЈПОПУЛАРНИ