-7.2 C
Skopje
четврток, јануари 23, 2020

Дневни Архиви: декември 31, 2018

Вештини кои ги бараат компаниите – за овие работи расте побарувачката

LinkedIn неодамна објави извештај за работите, односно работните места за кои најмногу расте побарувачката во последно време и за вештините за кои најмногу се...

Кинеската сонда на Месечината однесе семе за одгледување зеленчук

Сондата наречена по кинеската божица на Месечината во неделата наутро влезе во планираната орбита за да се овозможи слетување. Слетувањето се очекува во четврток....

Huawei до крајот на годината ќе претстави нов смартфон кој ќе чини 250 евра

Huawei до крајот на годината треба да претстави уште еден смартфон во својата линија буџетски уреди. Телефонот ќе се вика Huawei P Smart (2019)...

ВИДЕO: Пакистан ќе сади 10 милијарди дрвја

Пакистан ќе посади 10 милијарди дрвја со цел со шумите да се бори против климатските промени. Шумите се сметаат за зелено злато. Секој може...

Денес истекува рокот за пријавување во УЈП. Канцелариите ќе работат до 16 и 30

Регионалните канцеларии на Управата за јавни приходи (УЈП), електронска регистрација ќе прават заклучно со утрешниот ден 31. декември до 16 часот и 30 минути. Сите...

НАЈПОПУЛАРНИ