6.3 C
Skopje
понеделник, јануари 27, 2020

Дневни Архиви: јануари 6, 2019

Ова се најбезбедните авиокомпании во светот

Објавена е новата годишна листа со најбезбедни авиокомпании која ја прави AirlineRatings.com. Минатата година AirlineRatings не можеше да издвои некоја компанија во однос на конкуренцијата,...

Светски Економски Форум: Јадењето говедско месо може да доведе до изумирање на човештвото

Одгледувањето говедско месо е закана за планета, тврди Светскиот Економски Форум. Зошто? Затоа што индустријата за производство на говедско е еден од најголемите загадувачи...

Од 1 јануари Њујорк забрани употреба на стиропор

Њујорк официјално забрани употреба на амбалажа за храна и пијалаци направена од стиропор. Почнувајќи од 1 јануари годинава во градот стапија на сила новите...

НАЈПОПУЛАРНИ