11 C
Skopje
недела, ноември 17, 2019

Годишни Архиви: 2019

Чудо од дете од Белгија ќе дипломира на 9-годишна возраст, следната година оди на...

Чудо од дете од Белгија на само 9 години студира електротехника и во декември годинава планира да дипломира на Технолошкиот универзитет Ајндховен,...

Обезбеден нов заем за автопатот Кичево – Охрид

Обезбеден нов заем во износ од 163 милиони евра ( 180 милиони долари ) за изградба на автопатот Кичево- Охрид. Собранието го...

Неуронаучници пронајдоа рецептор во мозокот кој е одговорен за негативното расположение кај луѓето

Негативното расположение може да биде последица на хронично насобран стрес и бихејвиоралното влијание на околината врз нас и обратно. Тоа се поврзува...

НЕОТЕЛ со нова промоција по повод отварањето на продажен салон

Телекомуникацискиот оператор НЕОТЕЛ по повод 15 години од своето постоење, го отвора својот продажен салон во општината Аеродром, веднаш до новата железничка...

Донација товарно возило од Витаминка за ТППЕ Прилеп

Витаминка за Територијално противпожарната единица во Прилеп донира товарно моторно возило марка Mitsubishi L200 за потребите на прилепската единица. Возилото е комплетирано...

Јубилеен 10. фестивал на младото вино во „Тиквеш“

Првото вино од годинешната берба наговестува добра винска година Кавадарци, 16.11.2019 – Винарската визба „Тиквеш“ го организира десетиот Фестивал на...

Со SwitchBot и завесите во вашиот дом ќе станат паметни

SwitchBot е иновативен гаџет кој има вграден сензор за детектирање на сончевата светлина. Така може да помогне во заштедата на енергија и...

Mercator ја отвора првата паметна продавница без вработени

Најголемиот трговец во регионот, кој може да се пофали со најголем досег до купувачите со својата картичка за лојалност (1,8 милиони), на...

Илон Маск првата фабрика на Tesla на европско тло ќе ја гради во Берлин

Извршниот директор на Teslа, Илон Маск, изјави дека првата негова фабрика на европско тло ќе биде изграден во Берлин, затоа што иноваторот...

Илијанчо Гаговски: Со нашиот софтвер ќе ги задржите најдобрите вработени во компанијата

Секој успешен менаџер знае дека вредниот и квалификуван работник е најголемиот капитал на неговата компанија. Еден од најголемите предизвици и на најуспешните...

НАЈПОПУЛАРНИ