7 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020

Дневни Архиви: јануари 26, 2019

21 веб страници со прекрасни бесплатни фотографии (2 дел)

Фотографиите отсекогаш се интегрален дел од дизајнот. За жал, се навикнавме да гледаме неинвентивни и монотони фотографии, од кои голем дел се и многу...

Дваесет и осум компании донираат 1,5 милијарди долари за намалување на пластичниот отпад

Алијансата за ставање крај на пластичниот отпад (AEPW), групација од 28 компании кои произведуваат пластика и потрошувачки стоки, минатата недела најавија дека издвојуваат 1,5...

Waymo планира да ја отвори првата фабрика за производство на автономни автомобили

Од компанијата Waymо, чија компанија мајка е Alphabet, најавија отворање на првата фабрика во светот која ќе биде 100% посветена на производство на автономни...

Ski Tracker PRO, македонска апликација која помага да остварите подобри скијачки резултати!

Ski Tracker PRO апликацијата ви овозможува да ги следите и анализирате вашите перформанси при скијање или бордање со помош на вашиот телефон. Ski Tracker PRO...

Најава за спојување на Instagram, WhatApp и Facebook Messenger

Фејсбук има намера да ги спои услугите на праќање и примање пораки на Instagram, WhatsApp и Facebook Messenger во една услуга Се планира до спојување...

Кина го направи најдолгиот 3Д печатен пешачки мост

Во Шангај е отворен најдолгиот бетонски пешачки мост направен со 3Д технологија за печатење. Мостот го направи тим од експерти од Универзитетот за архитектура...

НАЈПОПУЛАРНИ