-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Дневни Архиви: март 16, 2019

Британски фирми воведоа работна недела од 4 дена и сега бизнисот им цвета

Повеќе мали британски фирми за своите работници воведоа четиридневна работна недела како резултат на идејата дека помалку работа може да доведе до поголема продуктивност...

Станете официјален блогер на конференцијата Spark.me 2019  

Организаторскиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во Југоисточна Европа, која е закажана за 25 и 26 мај, а по прв пат...

Градинката во Македонска Каменица сама ќе произведува струја

Со поставување фотоволтаични системи во детската општинската јавна установа „Бамби" во Македонска Каменица, продолжува реализацијата на проектот „Проектирање и изведба на фотоволтаични системи во...

Мајкрософт: Ирска, Јапонија и САД се најбезбедни во сајбер просторот!

Мајкрософт деновиве го објави 24-тиот извештај за онлајн безбедноста познат како Microsoft Security Intelligence Report (SIR). За подготовка на овој извештај секојдневно Мајкрософт анализира...

ВИДЕО: Илон Маск го претстави најбитниот автомобил на Tesla досега, Model Y

И пред претставувањето на Model Y дел од аналитичарите кои го следат пазарот на електрични автомобили најавија дека ова ќе биде најбитниот автомобил на...

Александар Гелевски: од Кавадарци нудиме дигитални услуги на компании од целиот свет!

Александар Гелевски е млад човек, фотограф и графички дизајнер кој живее и работи во родното Кавадарци. Оттаму ја води својата стартап компанија Тивиус продукција...

Училиштата во Њујорк еднаш неделно нема да готват месо за да ја заштитат планетата

Училиштата во Њујорк еднаш неделно нема да нудат месо на менито во обид да се помогне да се заштити планетата Земја, но и да...

НАЈПОПУЛАРНИ