18 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Дневни Архиви: март 17, 2019

Редакциите во светот се повеќе вработуваат роботи новинари

Вештачката интелигенција како што се ботовите односно софтверските роботи се достапни веќе десет години и се повеќе се користат во новинските куќи за пишување...

Три книги кои треба да ги прочитате пред да стартувате сопствен бизнис

Стартувањето нов бизнис не е мал потфат и постојат бројни фактори кои треба да се земат предвид. За бизнисот да може да ги надмине...

Славјанка Пејчиновска-Андонова: Најголема опасност за нашето здравје се 16 локации во земјава со опасен...

Интервју со м-р Славјанка Пејчиновска-Андонова, инженер за животна средина за порталот Бизнис Регулатива , кој е дел од Проектот на УСАИД - Партнерство за подобра бизнис...

ВИДЕО: Еве што прават нордиските земји за новопечените родители!

Нордиските земји се познати по грижата за своето население, вклучувајќи ги луѓето кои имаат деца и новопечените родители. Тие имаат посебен третман во нордиските...

Димитар Јаневски: B-Up им помага на компаниите да „не скокаат од авион без падобран“!

B-Up e компанија (дел од Inbox архивскиот дата центар) која нуди бекап за компании и е постојан партнер на своите клиенти, на кои не само што им...

Тел Авив постави „зомби семафори“ поради невнимателните пешаци

Тел Авив ги презеде првите чекори за да им помогне на пешаците на кои вниманието им го одвлекуваат мобилните телефони и вгради сигнални ЛЕД...

НАЈПОПУЛАРНИ