18 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Дневни Архиви: март 23, 2019

Претседателката на ССК, Данела Арсовска со престижна награда на Регионален самит на претприемачи во Дубровник

Сојузот на стопански комори (ССК) учествува на 6. Регионален самит на претприемачи кој на високо ниво се одржува во Дубровник, Хрватска. Претседателот на ССК, Данела...

Porsche го претстави Cayenne Coupé

Porsche го проширува семејството на Cayenne. Уште едно спортско возило е додадено во третата генерација на овој мошне успешен SUV - Cayenne Coupé „Coupé ги...

Кои се жените лидерки за оваа година?

Традиционалната манифестација „Избор на најуспешни жени менаџери” годинава ќе се одржи на 28 март. Дваесет и трети пат ќе бидат прогласени најуспешните 10 жени...

Регионален стартап тренинг во Македонија

Стејт департментот на САД преку својата иницијатива Глобална иновација преку наука и технологија организира стартап тренинг програма, која ќе се одржи од 13 до...

Womenpreneurs Stories втора сезона трета епизода: Soft Landing & Community Building

Сите приказни вреди да се споделат... Некои, исто така, вреди да се прослават! Приказни за жени претприемачи и жени на лидерски позиции е иницијатива која...

За да добиете работа во банката JP Morgan Chase треба да играте видеоигри

При вработувањето за многу компании најбитни се, но честопати не и пресудни, кратката биографија и портфолиото на кандидатите, како и впечатокот кој го оставаат...

Осло ќе ја добие првата безжична мрежа во светот за полнење електрични такси возила

Благодарение на бројните повластувања како што се субвенциите за електричните автомобили, можноста за користење на сообраќајните ленти за јавен превоз и слично, Норвежаните последните...

Со инвестиција од 5.000 евра за еден хектар малини, од првата берба може да...

Дали знаете дека во Македонија се одгледуваат најблагите малини во Европа? Дали знаете дека тие што ја пробале малината од Полог повторно ја бараат?...

НАЈПОПУЛАРНИ