11 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Дневни Архиви: април 13, 2019

ВИДЕО: Овој мултифункционален дуксер е направен од рециклирано кафе и пластични шишиња

Ова е Evolution Hoodie, дуксер направен од рециклирани зрна кафе. Дуксерот е удобен, може да се носи во разни пригоди и е функционален со...

Со новата канцеларија во Скопје, македонско-американскиот стартап Слајс вработува 400 луѓе во државата

Slice Life, американскиот стартап ја отвори третата канцеларија во Македонија. Отворањето на петтата канцеларија, покрај Њујорк, Дебар, Охрид и Белфаст, за компанијата претставува проширување...

Дали сте зависни од вакво „губење време“?

Во САД неодамна беше спроведено истражување во однос на корисници на социјалните мрежи, кое покажа некои интересни трендови и односот на Американците кон најпознатите...

Обувките Skinners се ем чорапи ем чевли

Овие обувки не се ни чевли, ни чорапи туку се идеална комбинација од едното и другото. Се викаат Skinners и се совршени за секаков...

ВИДЕО: Финска им дава бесплатни домови на бездомниците

Финска сака да стави крај на проблемот со бездомниците така што на луѓето ќе почне да им дава домови. Многу земји ги тераат бездомниците...

Ова се македонските тинејџери кои со апликација за спречување насилство победија на предизвик од...

Тимот „АндроМета“, составен од тинејџери  од земјава, со мобилната апликација Speak Out– која има за цел да создаде заедница за поддршка на жртви од врсничко...

OECD констатира: Средната класа се намалува под притисок на повисоките трошоци

Средната класа во развоените економии се намалува, бидејќи растот на платите на работниците значително заостанува зад сѐ поголемите издвојувањето на домувањето, образованието и здравствените...

Маја Милошевска: Произведуваме 8 тони органски сок од аронија. Следна цел ни се странските...

Маја Милошевска е преубав пример од новата генерација македонски менаџери. Вљубена во производите кои ги произведува семејната фирма  “Биомелан продукт“ од Струга, амбициозна во...

НАЈПОПУЛАРНИ