-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Дневни Архиви: април 25, 2019

ВИДЕО: Се роди првиот носорог во светот зачнат со вештачко оплодување

Зоолошката градина во Мајами има голема причина за славење: им се роди бебе носорог. Но, тоа не е обично бебе носорог, туку првиот носорог...

Витаминка доби специјална награда за добар пример во областа на безбедност и здравје при...

Витаминка доби Специјална награда за добри примери во областа на безбедност и здравје при работа од Министерството за труд и социјална политика и Националниот...

Kaspersky: Како измамниците ги користат вашите двојници за да платат со вашата картичка?

Веројатно сте слушнале за феноменто дека авионските незгоди привлекуваат повеќе внимание отколку автомобилските несреќи, иако бројот на жртви на годишно ниво е значително поголем...

Шахар Бахири е 28-годишен иноватор на сензорски систем за безбеднoст на патиштата кој веќе...

Шахар Бахири е 28-годишен иноватор од Израел. Тој е дел од тимот на стартап компанијата Valerann, која разви нова технологија за безбедност на автопатиштата...

Македонски иновативен производ станува хит во Кина

Најновата колагенска линија на Виталиа е избрана мегу неколкуте најиновативни производи во конкуренција со продукти од целиот свет кои ќе се  претстават на меѓународниот...

ВИДЕО: Седум факти за штетното влијание на модата врз планетата Земја

Од видеото во прилог можете да видите седум неверојатни факти како модата, односно брзата мода и наштетува на нашата животна средина. Најпрвин, брзата мода...

Која ќе биде најбројна држава на светот во 2024 година?

За пет години отсега Индија ќе бдеи земја со најмногу жители во светот. Се очекува да ја преземе лидерската позиција од Кина во 2024...

НАЈПОПУЛАРНИ