30 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: мај 1, 2019

Овој безжичен полнач може да полни три телефони одеднаш

Време е да прекинеме да користиме кабли и жици. Fuelbox Rover Qi Wireless Power Bank е вистинско модерно решение за полнење батерии кое сигурно...

Мате Римац: Уште еден голем инвеститор ќе инвестира во Rimac Automobili

Електрични, автономни, споделени - тоа е иднината на автомобилите во наредните неколку децении, прашање е дали Хрватска ќе ја заболиколи инвестицискиот бран или ќе...

Samsung подготвува гејмерски сервис за паметни телефони

Под притисок од исток, но и поради намалена побарувачка за паметни телефони компаниите кои правеа милијарди долари од продажба на мобилни телефони полека се...

Facebook повеќе нема да биде ист – Цукерберг најави драстични промени

Навикнавме на постојани промени на Facebook, но промените кои ги најавија на конферецнијата F8 ќе бидат најголеми во историјата на компанијата. Корисниците најрпвин ќе...

Најголемата ледена плоча на Антарктикот се топи десет пати побрзо отколку порано

Научниците открија дека Росовата ледена плоча, која е најголемата ледена плоча на Антарктикот, се топи десет пати побрзо токолку подано, пишува CNN. Северозападниот дел...

НАЈПОПУЛАРНИ