28 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Дневни Архиви: мај 11, 2019

Најбогатиот човек во светот го претстави леталото со кое ќе ја освои Месечината

Шефот на Amazon, Џеф Безос, кој воедно е и најбогат човек во светот, во своето царство има уште неколку интересни компании, од кои во...

Даталаб и МАСИТ организираат Pantheon конференција во вторник во Скопје

Компанијата „Даталаб“ и Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ организираат PANTHEON конференција на тема „Дигитализација 2019“, која ќе се одржи на 14 мај 2019...

10 психолошки трикови кои ќе ви ја подобрат онлајн продажбата (2 дел)

И најмалиот поттик за купувачите честопати е доволен за неодлучните да се одлучат да купат нешто. Дали купувачот ќе се одлучи да купи нешто...

Toyota и Panasonic ќе основаат заедничка компанија за конектирани домови

Јапонскитe Toyota Motor и Panasonic изјавија дека планираат да основаат заедничка компанија за развој на конектирани услуги кои ќе се користат во домовите и...

Ова се наградените студенти од ФЕИТ за концептот за домување на возрасни лица

Проектот „Концепт за напреден систем за домување на возрасни лица“ на студентите Катерина Билбилоска, Милан Јанковски, Матеј Пунтевски и Константин Кузмановски од Факултетот за...

НАЈПОПУЛАРНИ