18 C
Skopje
четврток, август 13, 2020

Дневни Архиви: јули 8, 2019

Зошто сончогледовото масло Брилијант е избор број 1?

  Висок квалитет, избалансиран состав со сите хранливи состојки, помало количество заситени масни киселини се трите карактеристики што го издвојуваат Брилијантот од другите масла за...

ИНБОХ ќе отвори Центар за Едукација за  канцелариско и архивско работење на Филозофскиот факултет...

Инцијатива за создавање на Центар за Едукација за Канцелариско и Архивско Работење (ЦЕКАР) со донација на електронска ПЛАТФОРМА, И ОПРЕМУВАЊЕ НА КАБИНЕТ за дигитално...

ЈСП: Картичката за едно возење ќе биде електронски хартиен билет со вграден чип

Од септември граѓаните, но и туристите ќе може да се снабдат со автобуски билет за едно возење. Цената за овој билет се уште не е...

Зоолошката градина се опреми со нови електрични возила

Зоолошка градина Скопје се опреми со нови електрични возила. Електричните мотори ќе ја олеснат работата и движењето на зоо-негувателите низ градината. Во иднина, ќе добиеме и...

Поскапеа патарините во Србија

Српскиот Парламент ги усвои измените на Законот за такси за користење на јавни добра, со што ќе се зголеми цената на патарините во Србија...

Нови цени на горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар, а за толкав износ поевтинуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство, одлучи Регулаторната комисија...

Турски бизнисмен купи четири трговски центри на „Туш“

Турскиот државјанин Угур Јилдрим купу четири трговски центри на словенечкиот синџир „Туш“.  Станува збор за „Планет Туш“ во Марибор и за супермаркетите во Рогашка Слатина,...

Македонија е на 28 место во извозот на вино

Македонија се позиционира на 28-мо место во светот по извозот на вино, покажуваат статистичките податоци за минатата година Лани, извозот на вино од земјава достигна 60,2...

Садењето на милијарди дрвја е „најефективно решение за климатските промени“, велат научниците

Садењето на милијарди хектари дрвја во област со големина колку САД би можело да биде „најефикасното решение за климатските промени досега”, велат научниците Студија покажа...

Пазар3 прославува 13 години постоење

Најголемиот веб сајт за огласување во земјава, www.Pazar3.mk, 13 години е место каде што со еден клик сите можат да пронајдат се што им...

НАЈПОПУЛАРНИ