16.8 C
Skopje
недела, мај 28, 2023
Почетна Барај

цирих - резултати од претрага

Доколку не сте задоволни со резултатите, ве молимме пробајте со нова претрага

Почна со работа најголемата фабрика за чистење на CO2 од воздухот

https://www.youtube.com/watch?v=6YVxbsOC_b0 Стартапот Climeworks со седиште во Цирих ја отвори својата фабрика Orca, која треба да го чисти...

EasyJet влегува на македонскиот пазар со воведување авиолинија Женева – Скопје

Изиџет (еasyJet), водечката европска авиокомпанија според мрежата на авиолинии, продолжува со својата заложба и инвестирање во Европа со отворање на нова авиолинија од Женева,...

Погледнете како изгледа најдобриот аеродром во светот

https://www.youtube.com/watch?v=_KZ3tms4_es Катарскиот меѓународен аеродром Хамад во Доха ја освои престижната титула најдобар аеродром во светот на годишните...

Првиот целосно 3Д печатен мост без никаква потпора беше откриен во Венеција

Првиот 3Д печатен мост во светот без никаква метална потпора беше откриен во Венеција. Мостот е демонстрација на нов метод на 3Д...

Швајцарски стартап ќе гради ултрабрза подземна железница под Алпите

Швајцарски стартап ги откри своите планови за градење на hyperloop систем кој ќе може да ги превезува патниците со брзина до околу...

SpaceBok е првиот четириножен робот дизајниран за Марс

Сите роботи што слетале на Марс, вклучувајќи го и најновиот Perseverance, имаат една заедничка карактеристика, а тоа се тркалата. Меѓутоа, тоа ќе...

Овие се најскапите градови во светот за странски работници

Годишниот извештај на Мерсер рангира 209 градови во светот врз основа на споредба на трошоците за живот, што вклучува трошоци за домување,...

Скопје на 192. место во светот на листата на „Мерсер“ според трошоците за живот

Македонскиот главен град Скопје се наоѓа на 192-то место на листата на американската консултантска компанија „Мерсер“ на најскапи градови за живеење во...

Битиќи: Воспоставување стопанска комора помеѓу Швајцарија и Северна Македонија отвора нови можности за економска...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, кој е во неколкудневна посета во Цирих,...

Воспоставување стопанска комора помеѓу Швајцарија и Северна Македонија отвора нови можности за економска соработка

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, кој е во неколкудневна посета во Цирих, оствари средби...

НАЈПОПУЛАРНИ