19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови АВЛ

Таг: АВЛ

Истанбулска компанија го развива првиот самоуправувачки автомобил во Турција

Компанија АВЛ чие седиште е во Истанбул, има намера до 2020 година да почне со тестирања на својот прв автомобил без возач, објави весникот...

НАЈПОПУЛАРНИ