Почетна Тагови адвертајзинг

Таг: адвертајзинг

South Central Ventures инвестираше во хрватскиот стартап AdScanner

0
Sоuth Central Ventures, со вкупен капитал од 40 милиони евра, го препозна потенцијалот на уникатната технологија на хрватскиот стартап AdScanner, кој прави биг дата...

Golden Drum ја потврди лидерската позиција на McCann во регионот

0
На јубилејното, 25-то издание на Фестивалот Golden Drum, McCann Worldgroup  по петти пат беше прогласена за најдобра агенциска мрежа, додека наградата Golden Drum Adriatic...

Creative Hub во петок ја организира конференцијата „Македонски маркетинг: The Future“

0
Creative Hub, центар за неформално образование, овој петок на 8 јуни организира еднодневен настан посветен на иднината на маркетингот и креирањето на иновативни визуелни...